Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Monografiju Farkaševca dobit će svako domaćinstvo na području općine

Povijest, stanovništvo, poljoprivreda, gospodarstvo, turizam, školstvo, sport, vjerski život i današnja svakodnevica mještana Općine Farkaševac popraćeni bogatim fotografijama sažeti su u prvu monografiju općine Farkaševac koja broji 165 stranica. Autor ove jedinstvene knjige je Dragan Vicković, a 600 tiskanih primjeraka Općina će pokloniti svakom kućanstvu s područja općine.

– Vodilja pri izradi monografije je bila, što nije zapisano nije ni učinjeno. To je bila nekakva zvijezda vodilja svega toga, a pošto tako nešto na našem području nije nikada objedinjeno i napisano u dogovoru s Draganom Vickovićem došli smo na ovu ideju koja je realizirana i monografija je pred nama – kaže načelnik Draganić.

Monografiju Farkaševca izdala je Općina Farkaševac, za grafičko oblikovanje zaslužna je Ivana Falat, za lekturu prof. Ninoslav Radaković, za fotografije Zvonimir Ćurić, Željko Gubijan, Franjo Simić i Dubravko Mrvčić, a neke su fotografije iz privatne zbirke. Monografiju je tiskala Printera Grupa d.o.o. Sv. Nedelja.

Autor monografije Dragan Vicković u monografiji je buduće čitatelje upoznao sa značajnim osobama ovog kraja. Tako se spominju novinar Vojo Šiljak, slikarica i pjesnikinja Sanja Benko, glumac i pjesnik Nikola Otržan, gospodarstvenik Zlatko Rogožar te pomoćnik ravnatelja Hrvatskog stočarsko – selekcijskog centra Nikola Kostiha.

– Takav uradak se ne radi za mjesec, dva ili pet. To je rezultat čitavog moga radnog vijeka. Naime, ja sam kao novinar pratio i Farkaševac i bio na njihovim svim mogućim destinacijama i znam što rade. Impresionirali su me kao ljudi, jer po njima kao da je nastao stih „Tam su ljudi tak dobre ćudi“, vrijedni ljudi i mogu reći da nema sela u kojem nisam bio – kazao je o izradi monografije njen autor Dragan Vicković.

Ovih dana isporuka Monografije izvršena je u Općinu i do kraja godine trebalo bi je dobiti svako domaćinstvo s područja općine.

– Mi smo zamislili da monografiju ima svako naše domaćinstvo. Ta monografija će biti poklon od Općine prema svakom domaćinstvu, neće ju nitko platiti i stići će na kućnu adresu. To nam je bila želja i tako će se ljudi s područja općine susresti s monografijom i moći je pročitati – rekao jenačelnik Draganić.

Općina je sredstva koja su bila namijenjena za obilježavanje Dana općine preusmjerila u izradu i tisak monografije i svakom domaćinstvu poklonit će vrijedan poklon.

Nema komentara

Komentirajte

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.

Skip to content