logo

Monografiju Farkaševca dobit će svako domaćinstvo na području općine

Povijest, stanovništvo, poljoprivreda, gospodarstvo, turizam, školstvo, sport, vjerski život i današnja svakodnevica mještana Općine Farkaševac popraćeni bogatim fotografijama sažeti su u prvu monografiju općine Farkaševac koja broji 165 stranica. Autor ove jedinstvene knjige je Dragan Vicković, a 600 tiskanih primjeraka Općina će pokloniti svakom kućanstvu s područja općine.

– Vodilja pri izradi monografije je bila, što nije zapisano nije ni učinjeno. To je bila nekakva zvijezda vodilja svega toga, a pošto tako nešto na našem području nije nikada objedinjeno i napisano u dogovoru s Draganom Vickovićem došli smo na ovu ideju koja je realizirana i monografija je pred nama – kaže načelnik Draganić.

Monografiju Farkaševca izdala je Općina Farkaševac, za grafičko oblikovanje zaslužna je Ivana Falat, za lekturu prof. Ninoslav Radaković, za fotografije Zvonimir Ćurić, Željko Gubijan, Franjo Simić i Dubravko Mrvčić, a neke su fotografije iz privatne zbirke. Monografiju je tiskala Printera Grupa d.o.o. Sv. Nedelja.

Autor monografije Dragan Vicković u monografiji je buduće čitatelje upoznao sa značajnim osobama ovog kraja. Tako se spominju novinar Vojo Šiljak, slikarica i pjesnikinja Sanja Benko, glumac i pjesnik Nikola Otržan, gospodarstvenik Zlatko Rogožar te pomoćnik ravnatelja Hrvatskog stočarsko – selekcijskog centra Nikola Kostiha.

– Takav uradak se ne radi za mjesec, dva ili pet. To je rezultat čitavog moga radnog vijeka. Naime, ja sam kao novinar pratio i Farkaševac i bio na njihovim svim mogućim destinacijama i znam što rade. Impresionirali su me kao ljudi, jer po njima kao da je nastao stih „Tam su ljudi tak dobre ćudi“, vrijedni ljudi i mogu reći da nema sela u kojem nisam bio – kazao je o izradi monografije njen autor Dragan Vicković.

Ovih dana isporuka Monografije izvršena je u Općinu i do kraja godine trebalo bi je dobiti svako domaćinstvo s područja općine.

– Mi smo zamislili da monografiju ima svako naše domaćinstvo. Ta monografija će biti poklon od Općine prema svakom domaćinstvu, neće ju nitko platiti i stići će na kućnu adresu. To nam je bila želja i tako će se ljudi s područja općine susresti s monografijom i moći je pročitati – rekao jenačelnik Draganić.

Općina je sredstva koja su bila namijenjena za obilježavanje Dana općine preusmjerila u izradu i tisak monografije i svakom domaćinstvu poklonit će vrijedan poklon.

Ostavi komentar

Skip to content