logo

Od ove godine povećane naknade za novorođenčad

Vodeći brigu o mladim obiteljima u našoj općini, te s ciljem da pozitivno djeluje na demografsku obnovu, Općina Farkaševac u proračunu je osigurala sredstva za jednokratnu novčanu pomoć za novorođenčad.
Na 18. sjednici Općinskog vijeća Općine Farkaševac vijećnici su jednoglasno usvojili odluku o povećanju rodiljnih naknada u 2020. godini. Umjesto 1.500,00 kuna, roditelji će dobivati 2.000,00 kuna.

Na ovaj način općina podržava svoje mlade obitelji u trenutku kada novi član dolazi u obitelj, što uz veliku sreću, neminovno znači i veliki porast troškova.

U proračunu za 2020. godinu su osigurana i sredstva za malu školu, nabavku besplatnih udžbenika osnovnoškolcima, školu plivanja, subvencije mjesečnih karata srednjoškolcima, tu su i subvencije studentima 1.000,00 kuna isto tako općina sufinanciranja i troškova korištenja dječjih vrtića u iznozu od 700 kuna po djetetu.

Ostavi komentar

Skip to content