logo

Općina Farkaševac sudjeluje u akciji obnove kuće na potresom razrušenoj Banovini

Općina Farkaševac uz Grad Vrbovec i općinu Preseka pridružila se inicijativi gradova i općina koji će vlastitim sredstvima i sredstvima svojih građana direktno obnoviti jednu kuću u potresom pogođenom području.

Vijećnici Općinskog vijeća na svojoj zadnjoj sjednici odlučili da će iz proračuna za tu svrhu uplatiti 50 tisuća kuna.

– Grad Vrbovec i općine Farkaševac i Preseka će financirati izgradnju jedne kuće. Kompletnu proceduru papirologije će riješiti Grad Vrbovec. Ovo će biti direktna donacija prema jednoj obitelji i svi će biti upućeni o kojoj se obitelji radi. Mislim da je ovo najbolji način da se nekom konkretno pomogne. Bilo je razgovora i da kupimo jedan kontejner ali mislimo da je ovo bolji način da sudjelujemo u pomoći – kazao je načelnik Općine Farkaševac Dražen Draganić.

Napomenimo i kako su vijećnici planirani prijedlog donacije od 30 tisuća kuna, povećali za 20 tisuća kuna, tako je odlučeno je da će općina donirati 50 tisuća kuna.

Oznake

Skip to content